درباره نشریه

 مجله علوم کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز از بهار سال 1386 با انتشار اولین شماره فعالیت خود را آغاز کرده و در شهریور 1386 موفق به اخذ درجه علمی – پژوهشی از کمیسیون بررسی و تایید مجلات علمی دانشگاه آزاد اسلامی گردید. در راستای اهداف دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر تخصصی شدن مجلات علمی - پژوهشی بر اساس مصوبات کمیسیون نشریات وزارت علوم، تحقیقات و فن­آوری، این مجله پس از انتشار 14 شماره و یک ویژه نامه و بر اسـاس مجــوز کمیسیون بررسی و تایید مجلات علمی دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1388 با عنوان تخصصی "اکوفیزیولوژی گیاهان زراعی و علف ­های هرز" پس از تغییراتی در نحوه نگارش مقالات و ترکیب اعضای هیئت تحریریه، از شماره 15 تا 20، منتشر گردید.

 

به دنبال اخذ درجه علمی – پژوهشی از وزارت علوم، تحقیقات و فن­آوری و بر اسـاس پیشنهاد و تصویب مرکز برنامه­ ریزی و سیاست­ گذاری آن وزارت، از بهار سال 1391 این نشریه تحت عنوان "اکوفیزیولوژی گیاهان زراعی" چاپ و منتشر می­ گردد.

 در حال حاضر نشریه اکوفیزیولوژی گیاهان زراعی به صورت فصلنامه در 4 شماره در سال و به زبان فارسی به همراه چکیده انگلیسی منتشر می شود.

 

شرایط مجوز (Licence Terms)

  کل محتوای مجله آزادانه برای مقاصد غیر تجاری در دسترس بوده و کاربران مجاز به استفاده از اطلاعات فراهم شده در مقالات این مجله مشروط به ذکر منبع و مرجع، می­باشند.

 

نسخه‌برداری و استفاده از مقاله‌های این نشریه تابع قانون دسترسی آزاد Creative Commons Attribution 4 می‌باشد.

 سیاست دسترسی آزاد (Open Access Policy)

  با راه ­اندازی یک سیستم مدیریت یکپارچه برای نشریات در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز، همه مقالات مجله «اکوفیزیولوژی گیاهان زراعی» بدون هیچ هزینه ­ای به صورت برخط (دسترسی آزاد) در دسترس هستند. ما با باور به این اصل که قرار دادن آزادانه نتایج پژوهش‌­ها در دسترس عموم به تبادل بیشتر دانش در سطح جهان کمک می کند، به سیاست فراهم ساختن دسترسی باز (Open Access) به مجله به صورت برخط (آنلاین) متعهدیم، تا بدین وسیله فرصتی برای پژوهشگران مختلف جهت انتشار مقالات خود به شکل رایگان، و برای دسترسی رایگان به تمام مقالات منتشر شده فراهم آوریم.

 

open 

مقالات نشریه اکوفیزیولوژی گیاهان زراعی در آرشیو ملی دیجیتال نشریات علمی ایران آرشیو می‌شود.

نوع دسترسی: اصل مقالات منتشر شده به صورت رایگان قابل دسترس برای همگان می باشد.

زمان بررسی اولیه مقالات دراین نشریه دربازه زمانی یک هفته مقالات بررسی اولیه و تعیین تکلیف می‌شوند.

 نرخ پذیرش مقالات:  نرخ پذیرش مقالات در این نشریه در سال 1397 معادل 27 % و در سال 1398 معادل 32 % بوده است.